2015-10-06 11_14_21-adsense - Google'da Ara

AdSense Kazancını Arttırma Yolları

Adsense tüm site ve blog sahiplerinin internetten gelir elde etmek için kullanabilecekleri en kaliteli ve güzel sistemlerin başında Google Adsense gelmektedir. Adsense birçok webmaster’ın kullandığı kaliteli bir gelir elde etme yani para kazanma aracıdır.

Bu sistemde site veya blog sahipleri sitelerine kodlar ekleyerek reklam yayınlıyorlar. Reklamlara tıklama başına ücret ödeniyor. Yani ziyaretçiler her reklama tıkladıklarında site sahiplerine para gidiyor. Peki, site sahipleri Adsense kazançlarını arttırmak için neler yapabilirler?

Adsense kazancını arttırma yolları oldukça basit ancak uğraştırıcıdır. Yani çok çalışmanız ve planlı programlı olmanız gerekmektedir. Adsense kazancınızın artması için öncelikle sitenize gelen ziyaretçi sayınızı arttırmanız gerekir. Ancak bunu yaparken doğal hit elde etmeye bakın. Yani trafik satın alarak ziyaretçi çekerseniz bunun Adsense kazancınıza pek bir faydası olmayacaktır. Çünkü sitenize gelen ziyaretçiler zaten bir bağlantı veya reklama tıklayarak geleceği için sitenizde tekrar reklama tıklamazlar bu oran oldukça düşüktür. Google aramalarından sitenize gelen ziyaretçiler ise reklamlara tıklamaya daha yatkındırlar. Arama sonuçlarında ilgili aramalarda sizin sitenize tıklarsalar sitenizde adsense-logo-1ziyaretçilerin ilgili olduğu aradığı konularla ilgili reklamlar çıkacaktır. Örneğin bir yemek tarifi sitenizi var diyelim. Herhangi bir yemeği arayan biri de Google’dan sitenize ulaştı. Sizin sitenizde de yemek tarifleri veya diyet kilo verme, sağlık ve buna benzer ilgili alakalı reklamlar çıkacaktır. Bu nedenle sitenize arama motorlarından gelen ziyaretçiler yani organik ziyaretçiler reklamlara daha fazla tıklayacaktır. Adsense kazancınızı arttırmanız için öncelikle arama motorlarında yükselmeniz ve kaliteli bir SEO hizmeti almanız gerekir. SEO çalışması yapmadan veya yaptırmadan üst sıralarda çıkmanız oldukça zordur.

Adsense kazançlarınızı arttırabileceğiniz bir diğer yöntem de kaliteli ve özgün içeriktir. Eğer sitenize girdiğiniz içerikler diğer sitelerin içeriklerinden farklı ve özgün olursa sosyal medyada paylaşılma ve beğenilme oranı artar. Bu da içeriğinizin daha çok kişiye ulaşması yani sitenize daha çok ziyaretçi çekmeniz demektir.

Bunun dışında sitenizde reklamları iyi bir şekilde optimize etmeniz de gelirlerinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle reklamların yazı boyutu renklerini veya pozisyonunu iyi bir şekilde ayarlamalı ve sitenize iyi bir şekilde yerleştirmelisiniz. Böylelikle ziyaretçilerin reklamlarınıza tıklama oranını arttırabilirsiniz.

Yazar:
aakgun

İlginizi Çekebilecek Konular

Yorumlar

Yorum Gönderildi