2015-10-21 11_57_31-Yeni Sayfa Ekle ‹ AdsLook - Reklam Ağı Listesi, İnceleme, Ödeme Kanıtlı — WordPr

Adsense Kazancını Arttırmanın Yolları 2

Adsense internetten gelir elde etmek isteyenlerin tercih ettiği Google’ın kullanıcılarına sunduğu bir reklam servisidir. Adsense’ye başvuru yapıp size verilen kodları sitenizde yayınladığınızda sitenizde reklamlar yayınlanmaya başlar. Reklamlara gelen her tıklamada para kazanmaya başlarsınız. Peki, Adsense’den para kazanıyor olsanız bile bu miktarı daha fazla nasıl arttırabilirsiniz?

adsense-icon[1]Adsense reklamlarını sitenizde yayınlamaya başladıktan sonra, reklamların sitenize gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmesi için yapmanız gereken bazı optimizasyonlar vardır. Yani reklam gösterilmeye başladıktan sonra ziyaretçilerin gelip reklamlarınıza tıklamasını beklerseniz gelirinizi arttırmanız daha fazla kazanmanız zordur. Bu nedenle öncelikle Adsense reklam alanlarınızı sitenizle tasarım olarak bütünleştirmeli ve uyumlu bir şekle getirmelisiniz. Genelde yazı biçimindeki reklamlar siyah renkte ya da mavi renkte olmalıdır. Sitenizin renk yoğunluğuna göre bunu siz belirleyeceksiniz.

Sadece belli bir konuda içerik yayınlıyor ve bir konuya odaklanmışsanız reklamlardan para kazanmanız daha kolaydır. Çünkü sitenize gelen ziyaretçileriniz içeriklerinizi okurken içeriklerinizle ilgili reklamların oranı daha yüksek olacak ve reklamların ziyaretçilerinizin ilgisini çekmesi kolay olacaktır. Eğer birçok konuda içerik varsa reklamlara tıklanma oranlarınızı arttırmanız çok zordur.

Sitenize gelen hit ne kadar artarsa reklam gelirleriniz de o oranda artacaktır fakat burada dikkatReporting[1] etmeniz gereken birkaç nokta var. Eğer sitenize sosyal medya hesaplarınızdan veya reklam vererek ziyaretçi çekiyorsanız reklamlarınıza tıklanma oranı yüksek olmayacaktır. Önemli olan Google’dan
gelen ziyaretçileridir. Google’da üst sıralara yükselmek için çalışmalı ve bu yönde çaba sarf etmelisiniz.

Sayfalarınızdaki reklamları genellikle 250×250 veya 300×250 ebatlarında yayınlamaya özen göstermelisiniz. Genellikle bu boyutların tıklanma oranları diğerlerine göre daha fazladır.

Yazar:
aakgun

İlginizi Çekebilecek Konular

Yorumlar

Yorum Gönderildi