Adsense[1]

AdSense Nedir ?

Adsense, Google’ın geliştirmiş olduğu reklam ağı servislerinden biridir. Google’ın iki tür programı bulunmaktadır. Birincisi AdWords yani site veya ürün – hizmet tanıtımı yapmak için reklam vermek isteyenlerin kullandığı servistir. Bu serviste istediğiniz şekilde ürün veya hizmetlerinizi site veya bloglarınızı tanıtabilirsiniz. Bu sistem reklam verenler içindir. İkinci program ise yine Google’ın geliştirdiği Adsense’dir. Site ve blog sahiplerinin reklam alarak gelir elde etmesini amaçlayan bir programdır.

Şu anda webmasterların kullandığı en iyi reklam sistemi yani gelir elde etme programı Google Adsense’dir. Reklamlara tıklama başına belli bir ücret ödenmektedir. Sitenize gelen ziyaretçileriniz reklamlarınıza ne kadar çok tıklarsa o kadar para kazanırsınız. Tabii Google Affiliate-Marketingbunu kullanmak isteyen ve kendi reklamlarına tıklayan site veya blog sahipleri için bu konuda önlemini almış durumdadır. Google sizin internette gezinirken mouse hareketlerinizi bile inceleyebilecek teknolojiye sahiptir. Bu nedenle Google botları reklam tıklamalarının gerçek mi yoksa bilinçli şekilde fazladan mı tıklama yapılmış olduğunu ayırt edebilmektedir. Zaten Adsense’ye başvururken sözleşmede kendi reklamlarınıza tıklamamanız gerektiği belirtilmiş ve bu konuda sizden söz alınmıştır. Eğer dürüst olursanız normal bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Adsense’ye kabul edilmek yani kaydolmak kolay bir şey değildir. Bunun için siteniz özgün olmalıdır. Hem özgün bir şekilde içerik girmeli hem de farklı olmalısınız. Sitenize gelen ziyaretçilerinize fayda sağlayacak yararlı ve kaliteli içerikler üretmelisiniz. Böylelikle Google aramalarında daha üst sıralarda çıkabilir ve daha çok ziyaretçi elde edebilirsiniz. Google’dan gelen ziyaretçi sayınızın çok olması da reklam gelirlerinizin artmasını sağlayacaktır. Bu yüzden ne kadar kaliteli ve farklı içerikler üretirseniz ve bunun için çalışırsanız karşılığını o oranda alırsınız.

Adsense’den para kazanan birçok webmaster vardır ve çok zor bir olay değildir ancak disiplinli bir şekilde çalışmalı ve sitenizi sürekli geliştirmelisiniz.

Yazar:
aakgun

İlginizi Çekebilecek Konular

Yorumlar

Yorum Gönderildi