2014-09-21 12_05_27-http___www.cioturk.com_wp-content_uploads_2013_06_original.jpg için Google Görse

Sitenizden Para Kazanmanız İçin Gerekli Bilgiler

Web site sahipleri için en önemli hedeflerden birisi sitelerinden para kazanmaktır. Birçok web site sahibi sitelerinden nasıl para kazanacağını bilmiyor. Bu yazımda sizlere sitenizden hangi yöntemler ile para kazanabileceğinizi anlatacağım. Bu yazımda her sitede bulunan basit yöntemlerin yanında çoğu kişi tarafından bilinmeyen yöntemlerde olacaktır. Kendi sitelerim için kullandığım özel yöntemleri, taktikleri ve yapılaması gerekenleri de detaylı bir şekilde anlatacağım. Bu yazıyı okuduktan sonra sizde sitenizden para kazanmaya başlayabileceksiniz. Bu yazı sayesinde sitesinden para kazanmayan kalmayacak. İsteyen herkes istediği yöntemi kullanarak sitesinden para kazanmaya başlayabilecek. İlk olarak sitenizden para kazanmaya başlamadan önce sitenizi biraz düzenlemeniz ve geliştirmeniz lazım. Siteniz hazır olduğunda para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

pagerankSitenizi düzenlemeye yavaştan başlamalısınız. İlk olarak sitenizden para kazanmak istiyorsanız en çok kullanacağımız yöntemden başlamalıyız. Reklam yöntemi ile para kazanmayı mutlaka denemelisiniz. Reklam yöntemi içinde sitenizin birkaç özelliğinin elbette yüksek olması gerekiyor. Öncelikle sitenizin günlük ziyaretçi sayısı sitenizden para kazanabilmeniz için en önemli etkendir. Günlük tekil ziyaretçi sayısına bakmalısınız. Çoğul ziyaretçi sayısı bizi ilgilendirmiyor. Sitenizin günlük tekil ziyaretçi sayısını oldukça yüksek tutmalısınız. Kısaca sitenizden para kazanmak istiyorsanız mutlaka ziyaretçi sayınıza dikkat etmelisiniz.

Günlük 50-100 kişinin girdiği bir siteden para kazanmak oldukça zordur. Sizlere önerim günlük ziyaretçi sayınız 500 civarına yaklaşmadıkça sitenizden para kazanmaya başlamayın. Günlük ziyaretçi sayısı 2.000 olan siteler yaklaşık aylık reklam gelirleri 50 TL civarındadır, bir çok alana reklam verildiğini düşünürsek iyi bir para. Günlük tekil ziyaretçi sayısı 10.000 civarı olan sitelerin ne kadar kazandığını siz düşünün. Bu yüzden sitenizin ziyaretçi sayısını gün geçtikçe arttırmalısınız. Ne kadar çok ziyaretçiniz olursa o kadar çok geliriniz olur. Sitenizi geliştirmeye devam edin. İnternet üzerinden yazılar okuyarak, bilgiler edinerek ziyareti sayınızı nasıl geliştireceğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer ki ziyaretçi sayınızın yüksek olduğunu düşünüyorsanız sitenizden para kazanabilirsiniz. Ziyaretçi sayısının yanında PageRank değerinizde büyük rol oynamaktadır.

Sitenizden para kazanacağınız yöntemlerin birçoğunda PR değeriniz etkili rol oynayacaktır. Kimisinde direk etkili olacaktır, seo_growth-128kimisinde ise alacağınız ücret gibi unsurları etkileyecektir. Alexa sıralamanızda oldukça önemlidir. Bunun yanında index sayınız, sitenizin indexlenme aralığı, Google Trustrank değeri sitenizden para kazanmanızda önemli rol oynayacaktır. Sizlere bahsettiğim bu özellikleri oldukça yüksek tutmalısınız. Önceliğiniz ziyaretçi sayınız ve PR değeriniz olmalıdır. Diğer özellikler sadece kazanacağınız ücretin fiyatını yükseltmektedir. Sitenizden para kazanabilmeniz için sitenizin hangi konumda olması gerektiğini ve özelliklerinin nasıl olması gerektiğini anlattık. Bundan sonrası size kalmıştır.

Yazar:
AZRaeLeM

İlginizi Çekebilecek Konular

Yorumlar

Yorum Gönderildi