Sitenizden Para Kazanma – Reklam Yöntemi

İndir
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
3.627 kez okundu

slide2

Sitenizden Para Kazanma ( Reklam Yöntemi ) 

Web site sahiplerinin en büyük hayali olsa gerek, sitelerinden gelir elde etmek. Uzun süre uğraş verdikleri sitelerinden para kazanmak. Bu makalemizde sizlere reklam yöntemi ile sitenizden para kazanmayı detaylı bir şekilde anlatacağız.

Web sitenizden para kazanmaya başlamadan önce sitenizi kaliteli bir hale getirmelisiniz. Sitenizi reklam alabilecek duruma getirmelisiniz. Sitenizi hangi yönde geliştirmeniz gerektiğini gelin şu şekilde düşünün. Sitenize reklam verecek kişiler yerine kendinizi koyun. Bir siteye reklam vermeniz için o sitede nelerin olması gerekiyor. Öncelikle ziyaretçi sayısı yüksek bir site olması gerekiyor. Daha sonra ise sitenin içeriği geliyor. Bu yüzden sitenizi ziyaretçi ve içerik konusunda geliştirmelisiniz. Sitenizi kaliteli bir site haline getirmelisiniz.

Ziyaretçi sayısı reklamda en önemli unsurdur. Ziyaretçi sayınız ne kadar yüksek olursa sitenize reklam alma ve reklamlarınızın fiyatı o kadar yüksek olur. Ziyaretçi sayısı yüksek olan siteye daha çok kişi reklam vermek isteyecektir. Sitenizin ziyaretçi sayısını yükseltmek size kalmıştır fakat ben yine de bir kaç öneri sunmak istiyorum. Öncelikle sitenizde özgün içerikler paylaşın ve sitenizi aktif tutmaya çalışın. Daha sonra ise Seo çalışmaları yaparak sitenizin kalitesini ve ziyaretçi sayısını yükseltirsiniz.

Sitenizin kaliteli olduğuna inanıyorsanız ve de günlük ziyaretçi sayınızın reklam almaya yeterli olacağını düşünüyorsanız reklam almaya hazırsınız demektir. Reklam almak için sitenizde reklam alanları oluşturmanız lazım. Sitenizin istediğiniz köşeleri reklam bannerları hazırlayarak ekleyebilirsiniz. Bu reklam bannerlarına reklam verenlerin reklamlarını yerleştireceksiniz.

En son ve en zor kısmına gelecek olursak sitenize reklam verecek kişiyi bulmaktır. Reklam almak istiyorsanız öncelikle reklam bannerları üzerine iletişim adreslerinizi yazınız. Bu iletişim adreslerinden sitenize reklam vermek isteyen kişiler iletişime geçebilir. Bu yöntemle reklam olmanız oldukça zordur. Daha garanti bir yöntem olan webmaster forumlarını denemelisiniz. Webmaster forumlarınıza üye olarak sitenize reklam alabilirsiniz. Webmaster forumlarında Reklam Alış-Satış bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlerde sitenizi tanıtarak reklam almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi, kaliteli ve yüksek hitli bir siteye sahip iseniz sitenize kolayca müşteri çıkacaktır. Webmaster forumlarındaki kişiler öncelik olarak sitenizin günlük tekil ziyaretçi sayısına bakmaktadır. Fiyatlandırmalar günlük tekil ziyaretçi sayısı üzerinden yapılmaktadır.

Sitenize reklam alarak ek gelir elde edebilirsiniz. Reklam yöntemi ile artık sizde sitenizden para kazanabileceksiniz. Sitenize reklam almanızda yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde anlattık. Sizlerin yapması gereken, anlatılanları uygulamaktır. Sitenizden para kazanmak istiyorsanız mutlaka reklam almalısınız.

Originally posted 2015-09-30 11:37:17.

İlginizi Çekebilecek Konular

Yorumlar

Yorum Gönderildi

Etiketler: , , , , , , , ,

“Sitenizden Para Kazanma – Reklam Yöntemi” için 1 Yorum

  • Google Adsense Olmazsa Olmaz

    Google Adsense Olmazsa Olmaz, 1 blog,web sitesi veya forum açıp para kazanmayı düşünüyorsanız yazacaklarımı iyi okuyunuz. Bir çok kişi hemen bir site açıp para kazanmak istiyor ama bu sanıldığı kadar basit değil. Sitenizde bir ürün satmıyorsanız bu siteden para kazanmanızın tek yolu reklam almaktır.

    Türkiye ve dünyanın en büyük reklam vereni Google adsense olduğunu biliyoruz. Google reklam alamadığınız sürece para kazanamayacağınızı bilin ve google adsense kurallarına çok dikkat ederek google adsense ile çalışmak zorunda olduğunuzu unutmayınız. Ben yaklaşık 1 yıldır google ve diğer reklam verenleri karşılaştırdım. 3 sitem var ve 3 sitede yaptığım reklam testlerinde çok büyük farklar var.

    Örneklendireyim; 5000 tekil google adsense kazancı aylık 500 tl , ama diğer türk yabancı reklam verenler ile kazancım 100 tl oluyor. Ne yaptıyam aradaki fark kapanmıyor. Google adsense dışındaki reklamlar sadece aylık site giderlerinizi karşılar. Google reklamları ile para kazanırsınız. Bu nedenle kesinlikle google ile çalışın ve politikalarını harfi harfine uyunuz.

    Benim en büyük beklentim yandex reklamlarının bir an önce büyüyüp google birazda olsa rakip olup alternatif sağlamasıdır. Tekele son verecek firma yandextir.

Yorum Yapabilirsiniz