Ne Nedir soru-isareti

CPC Nedir?
CPC (İngilizce: Cost Per Click Türkçe: Tıklama Bazında Maaliyet), İnternet reklamcılığında kullanılan bir fiyat birimi. Bir internet reklamında tıkladığında reklamveren tarafından ödenen miktarı yansıtmaktadır. Diğer bir reklam modeli ise Bin Gösterim Bazında Maaliyettir (BGBM), ya da Cost Per Mille (CPM).

CPM Nedir?
CPM (Cost Per Mille) 1000 gösterim başına fiyatlandırma sistemidir. Mesela yayınladığınız CPM reklamın 1000 kez gösterimi karşısında xx TL alacaksınız demektir. 

CPA Nedir?
CPA (Cost Per Action) eylem başına ödeme aldığınız fiyatlandırma sistemidir. Buradaki eylemden kasıt sizin belirlediğiniz her hangi bir şey olabilir. (Ürün satışı, Üyelik  v.s)

CPV Nedir?
CPV (Cost Per View) İzleme başı maliyet, sitenizde yayınladığınız reklamların gösterimlerinden ve tıklamalar için kazanç sağlayacağınız reklam türüdür.

CPT Nedir?
CPT, sitenize gelen ziyaretçiler yayınladığınız reklama tıklayıp yönlendirildiği adresten alış veriş yaptığında, belli bir komisyon almanıza yarayan reklam türüdür.

PTP Nedir?
PTP (Paid to Promote) Reklam firması tarafından verilen link ne kadar çok gösterilirse o kadar çok kazanırsınız. PTP uygulayan siteler gösterim başına yayıncılara kredi vermektedirler ve belirli zamanlarda bu krediler, belirlenen kurlar üzerinden paraya çevrilmektedir.

Gelir Payı?
CPT sistemi gibi işlemektedir. Siteniz üzerinden herhangi bir reklama tıklandığında yönlendirilen siteden alış veriş yaptığında belli bir pay hesabınıza aktarılır.

Link Kısaltma
Sitenizdeki linkleri kısaltarak ziyaretçilerin her tıklama sonrasında kazanç sağlayacağınız reklam türüdür.

PPI Nedir?
PPI (Pay Per Install) Ziyaretçilerin sitenizde bulunan download, indir buttonundaki linke tıklayarak bilgisayarına indirdiği install dosyasını yüklediğinde kazanç sağladığınız reklam tipidir.

İlginizi Çekebilecek Konular

Yorumlar

Yorum Gönderildi